Pewnie kojarzysz Wandę Rutkiewicz, Annę Walentynowicz, Emilię Plater i najbardziej utytułowanego naukowca w historii - Marię Skłodowską-Curie. Ale czy wiesz coś o Henryce Pustowójtównie, która pod pseudonimem Michał Smok przyłączyła się do powstania styczniowego? Albo o Paulinie Kuczalskiej-Reinschmit ― wybitnej działaczce feministycznej, czy też Marii Dulębiance, która walczyła o prawa wyborcze kobiet? Nadrób zaległości w historii kobiet, które zmieniły rzeczywistość w Polsce i na świecie. #mockobiet 

jej wysokość WANDA RUTKIEWICZ: PIERWSZA EUROPEJKA NA MOUNT EVEREŚCIE.
BOMBY W KOSZYKU 

MICHALINA MOŚCICKA, CZYLI PIERWSZA DAMA IDEALNA.

NIELEGALNA KANDYDATURA 

MARII DULĘBIANKI,
CZYLI WALKA O PRAWA WYBORCZE KOBIET NA WSZELKIE SPOSOBY.

Bohaterka Dwudziestokilkuletnia Henryka, w męskim stroju, z krótko ściętymi włosami, zaciągnęła się do oddziału powstańców.
Zdobyła  w sumie 35 tytułów mistrzyni Polski. Ostatni mecz rozegrała w wieku 56 lat.
paulina kuczalskA-REINSCHMIT

NAZYWANA BYŁA „HETMANKĄ RUCHU KOBIECEGO”, MIAŁA OPINIĘ BEZKOMPROMISOWEJ DZIAŁACZKI FEMINISTYCZNEJ I ŚWIETNEJ ORGANIZATORKI. 

anna Walentynowicz: trudno było wytrzymać... Unosiły się trujące opary. Dali mi wiatraczek, który tylko mieszał powietrze.”
Portrety Emilii plater  PRAWDOPODOBNIEJ NIE SĄ ZGODNE Z RZECZYWISTOŚCIĄ.
Maria WitTek czyli polska MATA HARI. za jej głowę wyznaczono nagrodę.
Maria Skłodowska-CURIE Gdy wybucha wojna dwukrotna noblistka wykorzysta to, na czym zna się najlepiej, czyli naukę! 
Droga antoniny Leśniewskiej do zawodu farmaceutki była długa i skomplikowana. Dlatego Sama postanowiła otworzyć farmaceutyczną szkołę dla kobiet.
Podróżniczka wspominała, że po powrocie ważyła 40 kilogramów. Szybko wróciła do zdrowia i w 1930 roku wydała relację z podróży.